skip to Main Content

A. Çalışmanızın değerlendirmeye alınabilmesi için tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır. Kitabınızı tamamladığınızı düşünüyorsanız:

  i. Dosyayla birlikte başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir. ( Başvuru formu için Öykü-Roman-Şiir, Kurgu Dışı türlerinden hangisi eserinize uygun ise tıklayınız. )
  ii. Daha önce yayınlanmış kitabınız, makaleniz vs. gibi çalışmalarınız varsa bunlar hakkında bilgi veriniz. Ayrıca eserin sahibini yayınevinin detaylı tanıması çok önemlidir. Bu konuda mümkün olduğunca bilgi vermeniz önemli olacaktır.
B. Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, projenizi bize aşağıdaki yollarla gönderebilirsiniz:
  i. Eserinizi Microsoft Word dokümanı eklenmiş ve konu kısmına proje adı – yazar adı eklenmiş olarak editor@timas.com.tr adresine gönderebilirsiniz.
  ii. Eserinizi kitap@timas.com.tr adresine sadece e-posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.
C. Dosyanız veya ön taslağınız bize ulaştığında:
  i. Editörler tarafından ön incelemesi yapılan eser veya taslak ile ilgili düşünceler yayınevi tarafından netleştirilir. Tarafımıza ulaştırılan dosyalar sadece alan editörlerince incelenmekte, kurum dışındaki kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.
  ii. Dönemsel olarak yayınevinin yoğunluk derecesine göre proje sahiplerine geri dönüş yapılır. Bu süre iki ayı bulabilir. Değerlendirmenin sonucunda dosya sahibine olumlu ya da olumsuz sadece e-posta yoluyla bilgi verilmektedir. Değerlendirme tamamlanmadan bilgi verilmemektedir.
  iii. Editör – yayın kurulu ve gerekli departman onaylarından sonra, yayınevimiz uygun gördüğü dosya veya projeler için sizi davet edecektir.
  iv. Davet sonrasındaki ön görüşme neticesine göre telif, yayın süreci ve teknik düzenleme gibi konularda size daha ayrıntılı bilgi aktarılacaktır.
  v. Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir. Dosya iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle eser sahiplerinin çalışmalarının aslını mutlaka muhafaza etmeleri gerekmektedir.

a. Bu konuda, size en yakın satış noktasını – en hızlı hizmet verecek web sitesini – (yurtdışındaysanız) en hızlı sipariş ve en ucuz gönderim yöntemlerini öğrenmek için, Timaş Yayın Grubu – 0 212 511 24 24 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

a. Bu konuda Timaş Yayın Grubu – 0 212 511 24 24 nolu telefondan satış birimi ile görüşebilirsiniz.

a. Bu konuda Timaş Yayın Grubu – 0 212 511 24 24 nolu telefondan iletişim kurabilir, örnek kitap talep ederek kitaplar hakkındaki görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

a. İnternet sitemize üye olarak, ücretsiz tanıtım maillerimiz ve TKitap Dergimiz vasıtası ile bizi takip edebilirsiniz.
b. Sosyal Medya Network’ümüz içinden
i. www.facebook.com/eglencelibilgidunyasi
ii. www.instagram.com/eglencelibilgiyayinlari/

adreslerini takip ederek yeni çıkan kitaplarımız ve etkinliklerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
c. Bunun dışında, tüm kitaplarımızın bulunduğu kataloglarımızın adresinize ücretsiz olarak gönderilmesini sağlamak için, halklailiskiler@timas.com.trsatis@timas.com.tr mail adreslerine isteğinizi içeren e posta gönderebilir, aynı isteğinizi 0 212 511 24 24 nolu telefondan Halkla İlişkiler veya Satış departmanlarımızla görüşerek bize iletebilirsiniz.

d. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, Alayköşkü Cad. No 5 Cağaloğlu İstanbul adresindeki merkez binamızın altında bulunan Kitap Kahve isimli showroom ve kitap satış noktamızı ziyaret edebilir, katalog ve bültenlerimizden ücretsiz olarak edinebilir, tüm kitaplarımızı satınalma zorunluluğu olmaksızın inceleyebilir, satın almak istediğiniz kitaplara uygun indirimlerle sahip olabilirsiniz.

a. Bu konuda Timaş Yayın Grubu – 0 212 511 24 24 nolu telefondan veya timas@timas.com.tr mail adresinden ilgililere ulaşabilirsiniz.

a. Bu konuda timas@timas.com.tr  veya halklailiskiler@timas.com.tr mail adreslerine konu bölümünde [“Yazar İsmi” Dikkatine] mail atabilir,
b. [“Yazar İsmi” ] Timaş Yayınları, Halkla İlişkiler Departmanı, Alayköşkü Cad. No: 5 Cağaloğlu / İstanbul adresine mektup yazabilir,
c. Ulaştırmak istediğiniz konuyu mektup haline getirip 0 212 512 40 00 nolu faksa [“Yazar İsmi” ] Timaş Yayınları, Halkla İlişkiler Departmanı üst başlığı ile gönderebilirsiniz.

a. Bu konuda, timas@timas.com.tr ve halklailiskiler@timas.com.tr  ye mail atabilir,
b. Timaş Yayınları, Halkla İlişkiler Departmanı, Alayköşkü Cad. No: 5 Cağaloğlu adresine mektup yazabilir
c. Timaş Yayınları, Halkla İlişkiler Departmanı üst başlığı ile 0 212 512 40 00 nolu faksa faks gönderimi yapabilirsiniz.

Back To Top