skip to Main Content

Osmanlı zamanında yetişmiş bilim adamlarını ve neler yaptıklarını, üstelik hayli macera dolu, inanılmaz hayat hikâyeleriyle beraber öğrenmeye ne dersiniz?

Osmanlı Süper Beyinleri

Osmanlı Süper Beyinleri

Osmanlı zamanında yetişmiş bilim adamlarını ve neler yaptıklarını, macera dolu hayat hikâyeleriyle beraber öğrenmeye hazır mısınız? Bahsettiğimiz zamanlar 1300’ler ile 1800’lerin arası… Yani, henüz dünyanın hiçbir yerinde kimse bilgisayarı icat etmek için uğraşmıyor! Ama… -Modern cihazları olmadan ameliyat yapabilen cerrahlar, -Uydu fotoğrafları olmadan koskoca Akdeniz’in bütün kıyılarını en ince ayrıntısına kadar çizebilen haritacılar, -Sadece 2+2=4 ile yetinmeyip hesap işlerine trigonometriyi de (yazması bile zor!) sokan matematikçiler, – Gökteki yıldızların nerede olduklarını hesaplayan, teleskop bağımlısı astronomlar ve daha fazlası Osmanlı Süper Beyinleri’nde keşfedilmeyi bekliyor.
Osmanlı Süper Beyinleri

Kitaptan Alıntılar

-Seydi Ali Reis, Osmanlı tarihinin en büyük deniz zaferlerinin hepsinin tam da ortasında yer aldı!
-Takiyüddin astronomiye öylesine meraklı ve işini de öylesine iyi biliyordu ki, gözlem yaparken o güne dek bilinenlerden başka 3 tane daha yeni gözlem aleti icat etmişti

Satış Noktaları

Back To Top